Koření

Mouchy, mravenci, komáři - pomoci může koření, bylinky a květiny

Se slunnými letními dny se v přírodě vyrojil hmyz, jehož některé ne právě příjemné druhy zamířily i do našich bytů. Jak se jich zbavit?

Moucha domácí
Moucha domácí je jedním z druhů obtížného hmyzu, proti němuž pomůže koření.

Obtížnému hmyzu, který mám kazí letní dny, se můžete ubránit. Pomohou květiny, bylinky i koření. Připravili jsme pro vás léty osvědčené rady, jak se ho zbavit.

Pomoci mohou čerstvé rostliny, které pěstujeme v okně nebo přímo uvnitř bytu. Na okně či na balkoně pomůže svým aroma, které odpuzuje hmyz, například máta, eukalyptus, bazalka, pažitka, mařinka vonná, muškáty, levandule nebo molice. Pod oknem v zahradě můžeme vysadit levanduli, řebříček, vratič nebo cibuli či česnek a hmyz se raději vydá obtěžovat jinam.

Na mouchy i jiný hmyz včetně vos v místnosti i na mravence působí odpodivě hřebíčková voda. Do misky vložte asi 15 ks hřebíčku, zalijte je 1 dcl vody a nechte luhovat v místnosti, z které chcete hmyz vypudit. Hřebíčky musí být stále ponořené pod vodou.

Pomoci mohou také esenciální oleje, které koupíme hotové. Levandulový olej nakapejte na kousek vyty, který položte na mističku či talířek a vložte do skříně, kde působí proti molům. Proti mravencům potřete rám oken nebo dveří hřebíčkovým olejem.

Pomoci může i vůně koření. Hřebíček, badyán, rozmarýn, pepř, bobkový list, skořice, máta, chilli papričky pomohou proti létavému i lezoucímu hmyzu.

Proti molům jsou účinné také listy ořešáku, máta, levandule, chmel, černý bez, květy šeříku a kůra z citrusů.

Zdroj: Mouchy, mravenci, komáři: Doma už vás nebudou obtěžovat.

Koření
Moucha domácí je malá, bzučivá a dotěrná.
Hřebíček je koření nasládlé chuti.
Pepř černý je nejrozšířenější koření.
Bobkový list je sušený list vavřínu vznešeného.
Skořice aromaticky voní a tím odpuzuje hymyz.
Chilli papričky podporují chuť k jídlu.

Jak Google využívá data, když používáte tento web